Xerox Yazıcılar

Xerox Yazıcılar

 

Xerox merkezi Norwalk da bulunan global bir firmadır. 160 ülkede hizmet veren firmada 140.000 kişi çalışmaktadır. Sektör de rakipleri gibi dünya devleri arasındadır. Yıllık 23 milyar dolarlık bir iş hacmine sahiptir. Ancak Xerox rakiplerine göre genel olarak yazıcı ve teknoloji üzerine yoğunlaşmış durumdadır. Xerox yazıcıları ön plana çıkaran en önemli özellikleri hızlı yazıcılar olmasıdır. Kendisi kalite açısından kanıtlamıştır. Tercih edilebilir bir yazıcıdır.

Diğer lazer yazıcı markaların da olduğu gibi Xerox lazer yazıcılar da toner dolumuna müsait bir yapıdadır. Bu da Xerox markasını gözde yapmaktadır. Xeroxtoner dolumun da bir çok kolaylık sunmaktadır. Xerox her ne kadar sıfır toner almamızı tavsiye etse de tonerleri genel olarak doluma uygundur. Zaten aksi halde Xerox kullanmanın hiçbir mantığı kalmaz sebebi ise toner dolumu yapılamayan bir toner bize çok ciddi bir maliyettir. Her seferinde sıfır orijinal toner almak çok ciddi paralar demektir. Bu da size ciddi para kaybıdır.

Toner dolumunun doğaya faydası

İlk bakışta ne kadar ilgili olabilir denebilir ama derinlemesine incelediğimiz zaman çok ciddi bir meseledir. Şöyle düşünün siz her seferinde toneri sıfır olarak almanız durumunda yani toner dolumu yaptırmadığınız zaman sizin için bir toner üretilmiş olur. Ve sizin kullanmadığını eski toner ise çöpe gidecektir. Bu da doğaya doğrudan zarardır. Aslında yazıcılar da bu durumda doğaya zarar verir diye düşünebiliriz. Kısmen haklıyız ama unutmamak gerekir ki yazıcı bir kez alınırken toner sürekli yenilenmeye ihtiyacı vardır. Yani lazer yazıcıyı yıllarca kullanırsınız ama toneri işinize göre sürekli yenilemeniz gerekmektedir. Bu süreçte yenisini alanları da anlamak lazım. Nedeni ise genel olarak kaliteli toner dolumu yapan firmalara denk gelmemeleridir. Örnek delta toner sıfırorijinal toner kalitesinde size toner dolumu hizmeti vermektedir. Yani ha sıfır orijinal toner almışsınız ya da delta tonere toner dolumudoldurmuşsunuzdur. Kısa bir hesaplama ile toner dolumunun doğaya faydasını açıklamaya çalışalım. Dünyada milyonlarca lazer yazıcı olduğunu düşünelim. Her seferinde bu kullanıcılar sıfır toner almaları durumunda ortaya çıkacak rakama bakarsanız. Bu durumda eski tonerler ise doğaya yani çöpe atılacaktır. Ve bunu kimse istemez.  http://www.deltatoner.com/xerox-yazicilar

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir