Tonerin Tarihi

Tonerin Tarihi

Lazer yazıcılar normal yazıcılara göre çok daha verimli ve hızlı yazıcılardır. Her şeyden önce lazer yazıcılar daha yeni bir teknolojidir. Kaldı ki eski teknoloji olsa bile vermiş oldukları haz çok daha iyidir. Bunların birde ekonomik boyutu var. Oranlamak istersek kartuşlu bir yazıcı 100 sayfa verirken tonerli bir yazıcı ise binlerce sayfa çıktı verebilir. Kısaca her hâlükârda lazer yazıcılar çok daha avantajlıdır. Tabi ki bir çok açıdan tonerli yazıcıların avantajlı olmasının en büyük artısı toner dolumu veya muadil tonerdir. Çünkü tekrar dolum yapılmayan bir işlem asla size avantaj sağlamayacaktır. Her seferin sıfır toner almak size dezavantajdır.

Peki yerinde toner dolum hizmetinin bize artıları nelerdir. Çoğu zaman toner dolumu için bir firmaya gidersiniz. Elinizde boş toneriniz ile ve orada eğer hızlı bir işlem yapılıyorsa en az 30 – 50 dakika beklersiniz.

Hedef tüm İstanbul’a yerinde toner dolum hizmetini sunmaktır. Yerinde toner dolum hizmeti bir delta toner fikridir. İyi fikirler bizde delta tonerDelta toner muadil toner ve kartuş dolumlarında gerekli itinayı size göstermektedir.

Buna karşın birde toner dolumu yaptırdığınız firmanın kalitesi de çok önemli. Yani size ne kadar kaliteli bir toner dolum hizmeti sunduğu önemlidir.

Bir çok sektörde alışık olduğumuz yerinde hizmetlerin ne kadar kolay ve kullanıcı bazlı güzel olduğunu herkes bilir. Bunu birde toner dolumu için düşünün. Burada tek farkı toner dolumunun yerinde değil de getirilip doldurulup tekrar götürülmesidir. Zira tonerler yerinde istense de dolumu yapmak çok zor. Her türlü toner hizmeti gerçek kalitesinde itina ile yapılır. Renklerin doğallığın korumak ve size kaliteli çıktı verdirmek bizim işimiz. Ne kadar kaliteli toner dolumu yapıldığı çok önemlidir.  Size yıllarca eşlik edecek tonerler için kaliteli toner dolumu gereklidir.

Öyle ki delta tonerde sıfır ayarında toner dolum hizmeti verilmektedir. Her seferinde çıktı kalitesi sizi şaşırtsın.  Her seferinde aynı baskı kalitesi garantili bir şekilde bizde.

Zira toner dolumu bizim yapabileceğimiz bir şey yani delta tonerin çok iyi bildiği bir iştir. Yani delta toner size sıfır toner kalitesinde toner dolumu hizmeti vermektedir. Bu durumda toner dolumu için verdiğimiz para ülkemizde kalmış olacaktır.  Sadece ekonomik boyutunu düşünmemek lazım. Sıfır tonerin toner dolumuna göre çevremize verdiği zarar da cabasıdır. Zira her satın aldığınız toner ham maddesi gereği çevreye zarardır.

Yıllarca size eşlik edecek tonerler için delta toneri tercih etmelisiniz. Delta toner sadece toner dolumu yapmaktadır. Garantili toner dolum hizmeti delta tonerde. Yerinde toner dolum hizmeti de bizde.

Ve bu süreçten sonra getirip toneri yazıcınıza takarsınız eğer hiçbir hata çıkmazsa bile size bu işin en az ki zaman anlamında maliyeti 2 saattir. Ayrıca birde sorun çıktığını düşünün o zaman çok daha can sıkıcı bir durum olur. Ve bazen toner dolumu yapan firmalar tonerinizi ertesi gün gibi daha sonraki bir güne verecek olursa o zaman olay çok daha can sıkıcı olacaktır.

Kaliteli toner dolumu ile sizde şaşıracaksınız. Delta toner sadece toner işi yapar. Bu da bizi bu işte başarılı yapmaktadır.  İşimizi severek bilerek tecrübemizi katarak yapıyoruz.

İlk bakışta elbette ki önemsiz bir şeymiş gibi gözükmekte. Ancak derinlemesine düşündüğümüzde ve araştırdığımızda aslında toner dolumunun ülke ekonomimize çok ciddi katkıları olduğunu göreceksiniz.Ayrıca her çöpe atılan boş toner çevreye zarardır. Çevremize ve geleceğimize zarar vermemek gerekir. Zira çevremiz hepimiz için önemlidir.

Çevremize ne kadar faydamız var ise o kadar güzel bir insan oluruz. Toner dolumundan daha önemli konular elbette ki vardır. Toner dolumu gibi diğer konular açısında ne yapabilsek o kardır.  Muadil toner de en az toner dolumu kadar önemli bir konudur.

Yani toner dolumunu öyle her yerde yapamazsınız. Toner dolumu için bir takım malzemelere gerek vardır. Ve bu gerekçelerden dolayı yerinde toner dolum hizmeti demek oluyor ki gelip boş toneri alıp toner dolumundan sonra tekrar getirip yazıcınıza takmaktır.

İşimizi severek yapıyoruz. Delta toner gibi kaliteli toner dolumu yapan firmalar size bu işin ne kadar kolay ve avantajlı olduğunu bir kez daha hatırlatır. Daha önceki kötü toner dolumu hatıralarınızı kesinlikle düzeltiyoruz.

Kısaca sizin için toner dolumu zaman ve iş kaybı haline gelecektir. Oysa delta toner bu işlemi bir telefonla halletmenize olanak sağlamaktadır. Kısaca siz bir telefon açın gerisini bize bırakın biz sizin yerinize tonerinizi adresinizden alalım. Kaliteli bir toner dolum hizmetinden sonra tekrar getirip adresinize teslim edelim.

Yeterli miktarda toner tozundan tutunda toneri temizlemek için gerekli bütün materyallere kadar her şey delta toner de düşünülmüştür. Toner dolumların da gerçek çıktı miktarı yani baskı sayısı. Sıfır toner ayarında çıktı sayısı vermektedir. Yani sanki toner dolumu yapılmamış ta sıfır toner alınmış gibi oluyor.

Öyle ki her bir tonerin en az yüz dolar olduğunu da düşünürsek bu rakam muazzam meblağlar çıkartmaktadır. Ülkemize ne kazandırsak bize kardır aslında. Örnek verecek olursak bir alman böyle bir durumda kesinlikle ülkesi için elinden geleni yapacaktır.

Aslında toner çok ciddi bir geçmişe sahip değil. Ama hayatımıza girdiği an hemen önem kazandı ve halen önemli olmaktadır. Çünkü toner dolumu yapıldığı sürece tonerli yani lazer yazıcılar çok avantajlıdırlar. Oysa klasik injektion yani kartuşlu yazıcılar bir çok açıdan eski imkanlara sahiptir. Oysa toner dolumu ile normaldekine çok daha fazla ekonomi sağlarsınız.

Herkes bizim gibi duyarlı olsa ne olur toner dolumu sadece bir kalem bunun yanı sıra bir çok etken söz konusudur. Ülke ekonomimiz için neler yaparız diye düşünmek lazım. Delta toner sıfır tonerin bize sunmuş olduğu imkanların aynısını sunmaktadır. Yani toner dolumu ile sıfır toner kalitesin hatta öyleki her seferinde çıktı kalitesi renklerin doğallığı sizi şaşırtacaktır.

Toner dolumu olmasa idi her seferinde toneri sıfır almamız gerekecekti ve bu da yurt dışına para çıkması demektir. Ortada bir mecburiyet varsa buna diyecek bir şey yok. O zaman mecburen bunu almamız gerekmektedir.

Toner dolumu ile ilgili bütün tabularınızı yıkıyoruz. Toner dolumu hiç bu kadar kolay olmamıştı. Siz hiç bir ayrıntı ile uğraşmayın biz hallederiz. İşimiz sadece toner dolumu. Başka firmalar gibi ek olarak bu işi yapmıyoruz.

Üstelik getirdiğimizde toner dolumundan gelen toneri yazıcınız üzerinde deneyerek takalım. Yani toner dolumundan gelen toneri deneyerek yazıcınıza takmış olalım.

Aslında direk bakıldığında bu işlem yerinde servis gibi gözükmemektedir. Ama detaylıca olsa da bu işlemde bir çeşit yerinde servistir. Çünkü siz hiçbir mesafe kaydetmeden hizmet alıyorsunuz. Size sadece zaman kaybı da değil ayrıca yol masrafı da ekleyecektir. Yani her açıdan bu işten zarar görürsünüz.

Yani acaba sorun olacak mı tonerimiz uyum sağlayacak mı gibi düşünmenize gerek yok. Yani kaliteli hizmette sınır yok gibi hareket etmekteyiz. Toner dolum hizmetinde sıfır toner ayarında hizmet sunmak mümkün.

Toner dolumu sizi korkutmasın tam tersine size ciddi faydalar sağlar. Çünkü normaldeki bir tonerin ortalama beşte biri fiyatına mal olmaktadır. Bu da size ciddi bir ekonomi sağlayacaktır. Hepimizin derdi nedir mesela daha uyguna çıktı almak. Daha hızlı çıktı almak. Daha fazla çıktı almak. Yazıcı ile daha az zaman harcamak. Bunların hepsini bir kefeye koyduğunuzda hali ile toner dolumu ön plana çıkacaktır. Bu da tonerin ne kadar hızlı hayatımıza girdiği ve ne kadar hızlı geliştiğini bize bildirmektedir.

Size yıllarca eşlik edecek tonerler için delta toneri tercih ediniz.  Toner dolumunu yeniden yazıyoruz. En kaliteli ve uygun malzemeyi kullanıyoruz.  Sizin yerinize en zor tonerler için bile toner dolum malzemelerini tedarik etmekteyiz. Kısaca işimizi severek yapıyoruz. Renklerin doğallığını size tonerlerinize yansıtıyoruz. Muadil tonerde de aynı kaliteyi yakalamak pekala mümkün.

Yani o insanlar ülkelerini bu kadar seviyor da biz neden sevmiyoruz. Ülkemizi sevmek ülkemiz için ne yaptığımızla alakalıdır bence. Herkes bizim kadar duyarlı olsa o zaman ülkemiz daha da çok kazanacaktır.Bir mecburiyet yoksa alternatif var ise ve alternatif daha kolay ve ucuzsa neden olmasın. Yani daha az ödeme aynı hizmet ise kesinlikle az olan tercih edilmeli yani toner dolumu tercih edilmelidir. Her açıdan çok daha avantajlıdır.

Zira bu ülke hepimizin çocuklarımızın. Biz her ne kadar toner dolumunu konu almış olsak bile genel olarak Türk malını tercih etmek hepimizin görevidir.

Aslında tek bir toner dolumu olarak düşünürsek tabi ki çok ciddi bir durum söz konusu değildir. Ancak genelleme yaparsak her gün binlerce tonerin dolum yapıldığını düşünürsek bu da ortaya muazzam bir bedel çıkartmaktadır.

Yerinde toner dolum hizmetinin size maliyeti nedir diye düşüneceksiniz. Delta toner Şişli, Mecidiyeköy ve çevresine ücretsiz hizmet vermektedir. Daha uzak kısımlara ise firma ile görüşmenizde size fiyat vermektedir.

Eksi durumları var mıdır diye düşünecek olursak evet var. Öncelikle toner li yazıcılar biraz daha pahalıdır. Çünkü toner ile tanışmanız için biraz daha fazla para harcamak gerekir. Bunun yanı sıra kısa vadede düşünmemek lazım gelir. Uzun vadede toner çok daha avantajlıdır. Çünkü işi her zaman en karlı yapmak en önemlidir. Hayatımızda eğer yazıcılar önemli bir yerde iseler mutlaka tonerli yazıcıları tercih etmeliyiz. Aksi halde size maliyet çok daha fazla gelecektir. Bunun yanı sıra işinizde zaman kaybına sebep olacaktır.

Yazımızı gören mesele sanki memleket melesi gibi gözükebilir ama her konu aslında bir memleket meselesidir. Tabi bu yazdıklarım çoğu kişi şaka gibi olsa da aslında ciddiye almamız gereken konulardır.

Toner dolumu neden burada önemli biraz da ona değinelim. Ne yazık ki ülkemizde bir lazer yazıcı yani yazıcı markası yok. Bu durumda tonerler yurtdışında gelmektedir. Bu da toner dolumunu buraya yani ülkemize kazandırmanın anlamını bize göstermektedir.

Yani kısaca toner dolumu ülke ekonomimize çok ciddi getirileri söz konusudur. Şöyle bir düşünelim eğer her gün binlerce toner dolum yapılmayıp da eğer dışarıdan satın alınsa idi bu durumda toner satın almak için ne kadar para ödediğimizi söyleyebiliriz.

Kaynak: deltasarf.com    +90 (212) 358 2 358 pbx          info@deltasarf.com

 

 

Bu yazı Genel, Haberler, Kartuş Dolumu, Muadil Toner, Samsung Toner Dolumu, Toner Dolumu kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir