Toner Dolumunun Tarihçesi

Toner Dolumunun Tarihçesi

Her işte olduğu gibi toner dolumunun da bir geçmişi vardır. İlk zamanlar olayın ciddiyeti her ne kadar anlaşılmasa da zamanla bu işin gerçekten de önemli olduğu anlaşılmıştır. Ve günümüzde yoğun bir şekilde toner dolumu kullanılmaktadır. Lazer yazıcılar aslında çoktandır piyasada yani 1995 li yıllardan sonra lazer teknolojisi kullanılsa da 2000 li yıllardan sonra piyasa da lazer yazıcılar kullanılmaya başlanmıştır. Elbette ki lazer yazıcının güzelliği yani hızı kalitesi yanı sıra birde işin maliyet boyutu vardı. Her seferinde sıfır toner almak neredeyse yazıcı fiyatına eşitti.  Ve hiçbir şekilde mantıklı değildi. Hali ile bu durumda alternatifler arandı. Aslında bu yıllarda toner dolumundan ziyade kartuş dolumu bile pek bilinmezdi. Hatta kartuş dolumu çok farklı algılanan dönemlerdi. Sanki kartuşu doldurduğunuz zaman yazıcınız bozulacak kötü çıktı alınacak bir eksik gibi gözükmekte idi.  Tabi aynı şey kartuş dolumun da geçerli her seferinde sıfır kartuş almak çoğu zaman yazıcı parasında idi.

Toner dolumu ilk zamanlar kötü şartlarda ve bilinçsizce yapılmakta idi. Bu da hali ile insanlar üzerinde kötü bir izlenim bıraktırdı. Yani toner dolumuna öcü diye bakılmaya başlandı.   Her seferinde sıfır toner almak bir farkmış gibi benimsendi. Bunda suçlu aramak gerekirse dolumu yapan kişiler bu işi hakkı ile yapmadıkları için ve bu usulüne uygun olarak yapamadıkları için çoğu zaman toner yazıcıda sorun çıkarttı kaliteli çıktı alınamadı. Elbette ki kullanıcı bu durumda sıfır toner almak zorunda kaldı. İster istemez bu kullanıcı toner dolumuna olan inancı da azaldı. Şimdi toner dolumu dense de ben sıfır alırım başım ağrımaz diyen insanlar var.

Toner dolumu belli bir süreçten geçti ve şu an oldukça iyi bir yerde. Neredeyse sıfır toner kalitesinde toner dolumu gerçekleştirilmektedir. Tabi bu söylenti bütün toner dolumu yapan herkesin bu şekilde toner dolumu yaptığı aklınıza gelmesin. Mesela internet cafe de toner dolumu yapılıyor. Sizce ne kadar başarılı olunabilir. Yada o kişi bu konuda ne kadar bilgiye sahip. Ayrıca toner dolumu için bir takım aletler gerekmektedir. http://www.deltatoner.com/toner-dolumu

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir