TONER DOLUMU

TONER DOLUMU

toner dolumu, toner dolum, muadil toner

toner dolumu, toner dolum, muadil toner

Herkesin bir şekilde mutlaka ihtiyacı olan toner dolumu aslında o kadar da kolay bir işlem değildir. Çünkü toner dolumu yapmak gerçekten de teknik bilgi isteyen bir işlemdir. Bir düşünün toneriniz bitti siz uğraşmaya başladınız. İlk yapağınız işlem eğer bilmiyorsanız interneti açıp videoları izlemek. Ama burada önemli olan durum öncelikle kaliteli bir toner tozunun olmasıdır. Sonrasında doğru bir temizlik yapılması gerekir. Her şeyden önemli chip olayı ise başlı başına bir olaydır.

Toner Tozu Nedir ?

Lazer yazıcıların kağıdı yakarken kullandıkları kömürsü maddedir aslında, ama görevi oldukça önemlidir. Çünkü yazıcını çıktı kalitesi ile doğru orantılıdır. Toner tozunun ölesine işleme alamazsınız. Yani herşeyden önce toner markalarına göre farklılık gösterir. Hatta yazıcı modellerine göre bile farklılıklar gösterebilirler. Toner tozunu fazla yada eksik koymakta doğru değildir. Çünkü fazla koyarsanız israf olacaktır. Buna ek olarak az koyarsanız da daha az çıktı alacaksınız. Şunu diyebiliriz ki toner tozu toner dolumun da önemli bir konudur. Ve kesinlikle dikkate alınması gerekmektedir.

 Toner Dolumun da Doğru Temizlik

En önemli konulardan biriside budur aslında. Çünkü düzgün bir temizlik yapmazsanız sonuçta düzgün olmayacaktır. Şöyle düşünün temizliği az yaptığınız bir evde oturmak gibi. Neden bu kadar önemli cevabı basit toner dolumu yaparken etrafa sürülen toner tozunu temizlemezseniz yazıcıya zarar verir. Buna ek olarak çıktı aldığınız kağıt üzerinde de etkilerini hissedersiniz.  Yani kağıdın sağı solu kara veya morarmış çıkabilir. Bu da ciddi bir sorundur. Yani kaliteli bir toner dolum olmamış olur.

Son olarak toner tozu sağlığa zararlı bir maddedir ve eğer toner dolumu yaparken uygun ortam olmazsa kesinlikle sorun yaşarsınız özellikle sağlığınız açısından.

Toner Chip Nedir ?

Aslında bir çoğumuz zaten en az bir kere toner dolumun da chiple muhatap olmuşuzdur. Bunun sebebi toneri doldururken mutlaka ihtiyaç duyduğumuz bir durumdur. Aslında her ne kadar basit gözükse de chip başlı başına bir işlemdir. Çünkü teknoloji geliştikçe artık chipleri zorlaştırıyorlar ve firmalar bunları kendi çıkarlarında kullanıyorlar. İşte Delta Toner bu aşamada sizlere garantili bir toner dolumu yanı sıra garantili bir chip değişim hizmeti veriyor.

Bu yazı Muadil Toner, Toner Dolum, Toner Dolumu kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir