Toner Dolum

Toner Dolum

Bilindiği üzere hayatımızda önemli bir yere sahip olan lazer yazıcılar hem ekonomi hem de hız açısında çok daha avantajlı olduğundan tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra tonerli lazer yazıcılar uzun süre işlem yapmasa da herhangi bir sorunla karşılaşmadan devam edebilirler. Klasik kartuşlu yazıcıları uzun süre kullanmazsanız donmalar ve yazmamalar meydana gelir. Tabi lazer yazıcıların en önemli özelliklerinden birisi de muhakkak ki toner dolumuna uygun olmalarıdır.  Toner dolumu ayrı bir konudur. Sebebi ise lazer yazıcılar için ayrıca bir önem katan ekonomik boyutudur.

Toner dolumu bilinçli ve kaliteli yapıldığı sürece hayatımızda yıllarca bize eşlik edecek yazılar var demektir. Öyle ki toner dolumunu kaliteli yapıyorsanız yazıcı size yıllarca eşlik edecektir. Üstelik her seferinde aynı toneri kullanacaksınız. Bunun bir çok avantajı vardır. En önemli avantajı elbette li işin maddi boyutu. Ortalama beşte bir fiyatına mal olan toner dolumu kaliteli bir firmada sıfır toner ile neredeyse aynı kaliteyi verir. Hatta bazen sıfır tonerler demo olarak geldikleri için toner dolumu daha fazla çıktı almanızı sağlar. Toner dolumunun en büyük sıkıntısı işin ehli olmayan insanların bu işi yapmaları. Artık günümüzde önüne gelen herkes bu işi yapıyor. İnternet cafeler, kitapçılar bilgisayarcılar  gibi. Ama unutmamak gerek ki toner dolumu da ayrıca bir iş sahasıdır. Her bir toner dolumu işlemi ayrı bir önem ayrı bir özen ve ayrıca bilgi gerektirir.

Toner dolumunun diğer faydaları da vardır. En belirgin özelliklerinden birisi de çevreye olan faydasıdır.  Her seferinde sıfır toner alarak eski toneri çöpe attığımızı bir düşünün. Bunun size ne kadar avantajı ve dezavantajı olacaktır. Belki o anki tonerin maddi boyutu pek ilginizi çekmese de her seferinde sıfır toner almanız doğaya ciddi bir zarar verecektir. Sebebi ise çok bellidir. Toner dolumu yapmayarak her seferinde çöpe atılan tonerin ham maddesi genel olarak petroldür.  Ve petrolün doğada ne kadar uzun sürede çözündüğünü herkes bilir. Gelecek nesiller için toner dolumunu herkes için bir vazifedir.  http://www.deltatoner.com/hp-toner-dolumu

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir