Toner Dolum Piyasası

Toner Dolum Piyasası

İlk bakışta bir çok kişinin iştahını kabartan toner dolum piyasası aslında derinlere inildiğinde o kadar da çok para kazandıran bir sektör olmadığını göstermektedir. Çünkü toner dolumun da en büyük maliyet kesinlikle toner tozu değildir. Diğer her türlü içeriği siz düşünmelisiniz. Yani toner dolumu yapmak için en ufak bir ayrıntı bile sizin için geçerlidir. Kısaca size gerekli olan işlem toner dolum tozu ile sınırlı değildir. Delta toner bu konuda ciddi yatırımlar yapmış ve halende yapmaktadır. Kaldı ki ar ge takımı bile çalıştırmaktadır.

Bu şartlarda size toner dolumu yapan firma yada firmalar nasıl bir çalışma içerisindeler onu bir daha düşünmek lazım. Yani nasıl bir toner dolum işlemi yapıldığını artık siz düşünebilirsiniz. Piyasa da önüne gelen toner dolumu yapabiliyor gibi bir durum söz konusudur. Oysa her işte olduğu gibi toner dolumun da ciddi bir altyapı bilgi tecrübe söz konusudur. Size gerekli olan sadece bir tornavida ve toner tozu değildir kesinlikle.

Gelişen teknolojide toner dolumunu da kısmen  bir sektör haline gelmesinin en özel sebebi bu işin cazip bir hal almış olması. Ama burada en büyük yanılgı toner dolumunu yaptırdıktan sonra nasıl bir durumla karşılaşacağınızdır. Size her ne kadar kolay ve basit bir iş gibi gözükse de aslında bu iş bir komplike bir iştir. Yani öyle her önüne gelen toner dolum hizmeti vermesi ne kadar doğrudur burası tartışılabilir.

Her daim birinci sınıf bir toner dolumu yapmanın da size bir bedeli vardır. Çünkü bu işler için gerekli altyapı ve deneyim olması şarttır. Size sorduklarında yaptığınız işi bir sürü şey anlatırsınız işte bunun gibi düşünebilirsiniz sadece bir tornavida ile bu iş olmaz.

Peki nasıl olur toner dolumu diye sormak lazım. Kısaca bahsedelim her şeyden önce itina ile uygun bir ortamda sökülmeli ve temizlenmelidir. Gerek bilinen temizlik gerekse biraz daha farklı bir temizlik ile bu işlemden sonra her marka ve model için farklı olan toner tozu konulduktan sonra tekrar toner toplanmalı. En son olarak da gerçek ortamda test edilmesi gerekmektedir.

http://www.deltatoner.com/

Bu yazı Kartuş Dolumu, Muadil Toner, Samsung Toner Dolumu, Toner Dolumu kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir