Toner Doldurmak İçin Ne Lazım

Toner Doldurmak İçin Ne Lazım

Evet herkesin üzerine düştüğü nokta tabi ki toner dolumu. Ama burada sorulması gereken sorulardan birisi de toner doldurmak için ne gerekli. Çünkü toner dolumunda verim almak istiyorsanız elbette ki toner doldurmak için gerekli olan malzemeleri bilmek gereklidir. Normalde ilk bakışta bir tornavida birde toner tozu olduğun da yeterli sayılabilir. Ama kesinlikle bu kadar basit değil. Şöyle düşünün firmalar ciddi bir yatırım yaparak sizlere toner dolum tesisi kurmaktadırlar. O zaman firmalarda bir tornavida ile bu işlemi yapsınlar gibi düşünmek gerekir. İşte delta toner bu aşamada ciddi yatırımlar yaparak her türlü alt yapıyı kurarak sizlere hizmet vermektedir.

Toner dolumu genel olarak bir ihtiyaçtan ziyade bir zorunluluktur. Toner dolumu bize sağladığı faydaları genel olarak incelemek lazım. Yani bu toner dolumu oldukça geniş bir konu özellikle söz konusu İstanbul olunca daha da önem kazanmaktadır.

Birincisi toner dolumu yapacağınız toneri biz bezle iyice silmek. Bu bezde özel olması gerekmektedir. Sonrasında tonerin içerisinde ki toner tozunu iyice temizlemeniz gerekmektedir. Nede olsa bez ile her yerini temizleme şansınız olamaz. Bunu içinse tazyikli hava gereklidir.

Zira İstanbul da her yıl binlerce toner dolumu veya yeni toner alımı yapılmaktadır. İstanbul da toner dolumun da elde edilen gelir ve söz konusu rakamlarda unutmamak gerek ki ülke ekonomimize katkı sağlamaktadır. Konuları ayrı ayrı ele alalım. Toner dolumu İstanbul da çok daha fazla imkana sahiptir.

Bunların yanı sıra her model için yeteri kadar toner tozu kullanılmalı.Canon toner dolumu işlemi sıradan da bir diğer dikkat edilmesi gereken ise temizliktir. Özellikle tonerin üzerinde tozları iyi temizlemek gerek ıslak yada kuru bezle gerekse hava üflemeli cihazlarla bu işlemleri yapmanız gerekmektedir. Bunlardan sonra toner dolumunda toneri çok dikkatli ve profesyonel olarak parçalayıp içerisine toner tozu koymaktır. Kalite ayrıntılarda gizlidir.

Toner dolumu yapan kişi sağlığına da dikkat etmelidir. Zira toner tozu içerisinde ağır metaller bulundurabilir. Yani siz toner dolumu sırasında eğer sağlığınıza dikkat etmezseniz örnek verecek olursak ağzınıza ve burnunuza toner tozu gitmesin diye önlem almazsanız size daha sonra bunlar ciddi sağlık sorunları oluşturabilir.

Her sektördeki olduğu gibi ülke ekonomimize fayda sağlamak ülkemize bir şeyler katmak herkesin hem isteyeceği bir durum hem de bir nevi görevi. Söz konusu toner dolumu olunca hemen bir hesap yapabiliriz. Ortalama orijinal tonerin bize maliyeti en az yüz dolar civarındadır.

Burada ne gibi bir fikir edineceğiz. Toner dolumu gerçekten de anlatıldığı gibi zor bir işlem mi yoksa çok basit bir şekilde yapılan bir işlem mi, kimine göre bu işlem oldukça basit bir tornavida ile yapılacak tarzda gözükmektedir. İşte sizin de dolum yaptırdığınız yerin bu işi ne kadar kaliteli yaptığını kısmen de olsa bu şekilde görebilirsiniz.

Canon toner dolumun da dikkat edilmesi gereken ayrıntılar olduğu gibi canon muadil toner de dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Canon muadil tonerher yerden alamazsınız. Zira muadil toner alırken acaba nasıl dolum yapıldı, içerisine ne kadar toner tozu kondu gibi şeyleri düşünmemek için kesinlikle kaliteli bir firma ile çalışmanız gerekmektedir.

Toner dolumun da kullanacağınız hava da özel olmalı düşünün araba lastiği şişirdiğiniz hava gibi olamaz. Toner dolumu için gerekli işlemler sadece bu kadar mı diye düşünebilirsiniz. Asla bu kadar değil toner dolumu için kullanacağınız toner tozun kalite ve miktarı dahi çok önemlidir. Delta toner size bu konuda garanti sunmaktadır.

Ne kadar kaliteli toner dolumu yapılırsa o kadar verim alınır. Örnek kaliteli yani o toner için üretilmiş toner tozu kullanılması hem kaliteli baskı almanıza hem de daha fazla çıktı almanıza olanak sağlar. Toner dolumu kesinlikle basit bir işlem değildir. Burada sağlığınızdan tutunda yazıcınıza kadar hatta işlerinize kadar size sorun oluşturabilir. Kaliteli bir toner dolumu tonerinizi yıllarca kullanmanıza olanak sağlar.

Canon Japonya tabanlı global büyük ve kurumsal bir firmadır. Yaklaşık 50 yıllık bir geçmiş olan firma genel olarak görüntü ve baskı hizmetleri sunmaktadır. Küçük işletmelerden büyük işletmelere hatta ülkelere kadar bir çok kurumda hizmet veren canon yazıcı ve görüntü aygıtlarından bir dünya devidir. Dünya çapında büyük firma olmanın bir bedeli vardır.

Delta toner bu gibi işlemlerde kesinlikle müşterisine garanti vermektedir.  Hatta yerinden alarak toneri alıp dolum işlemleri sonrası yine adresinize kadar getirip size test ederek teslim etmektedir. Bunların hepsini size sunan firma delta toner dir. Deneyin memnun kalacaksınız. 100 % müşteri memnuniyeti.

Gerçekten de toner dolumu bir tornavida ile oluyor mu, yoksa daha fazla şey gereklimi.İstanbul da toner dolumu yapan yerlerin en başında Mecidiyeköy gelmektedir. Şişli Mecidiyeköy ve çevresinde toner dolumu işi oldukça yaygındır. İstanbul’da toner dolumu yaptırmak hem çok kolay hemde çok zor. Çünkü hangi firmanın kaliteli hizmet verdiğini çoğu zaman bilemiyoruz.

Canon toner dolumu dikkat edilmesi gereken bir konudur. Canon toner dolumunu profesyonel firmalara yaptırdığınız sürece sorunsuz ve zahmetsiz birtoner dolum hizmeti alırsınız. Elbette ki her toner dolumu hizmeti veren yer bu işlemleri hakkı ile yerine getirdiğini düşünmeyin. Zira bu işlemler için gerekli altyapı ve gerekli tecrübe olmalı. Bunları zaten ilk görüşte görebilirsiniz.  Kısaca bu konulara değinelim. Önemli başlıkları kısaca inceleyeceğiz.

Aralarında ki fark kartuş püskürtmeli yazıcılar da kullanılır ve içerisine mürekkep konur. Eski bir teknolojidir.  Daha az baskı ve daha kötü bir baskı kalitesi alırsınız. Ayrıca kartuş daha maliyetlidir. Toner lazer yazıcılar için kullanılmaktadır. En güzeli ağzınızı hastanelerdeki gibi kapatmaktır. Toner dolumda dikkat edilmesi gereken farklı bir konu ise toner tozu kalitesi ve miktarı. Toner tozu öncelikle her marka için ayrı olarak üretilmektedir. Örnek samsung için ayrı ilen hp için de ayrıdır. Bunun yanı sıra her marka ve her model için ayrı ayrı ölçeklerle toner tozu koymanız gerekmektedir. Bu da sizin toner dolum kalitenize yansıyacaktır.

Toner dolumu yapan firma kesinlikle sağlık kurallarına uyulmalıdır. Toner dolumu sırasında ağzınızı ve elinizi korumalısınız.  Ağza takılan maske ellere takılan eldiven bile çok önemlidir. Canon toner dolumu işleminde kesinlikle canon markası için üretilmiş toner tozu kullanılmalı. Hatta bazı modeller için bile farklı toner tozu kullanılmaktadır. Yani ne fark eder diyen firmaya dikkat etmek lazım.

Toner dolumun da olmazsa olmazlar vardır aslında yani bir tornavida ile yapamazsınız. Öncelikle toner dolumu için bir altyapıya sahip olmanız gerekmektedir. Yani toner dolumun da birinci kural kesinlikle temizliğe önem vermeniz gerekiyor. Peki toner dolumun da temizlik nasıl olur.

Toner dolumun da farklı bir konu ise temizliktir. Gerek tonerin üzerindeki tozları gerekse elinize bulaşan tozları iyi temizlemek gerekir. Aksi halde yazıcınız o tozlardan dolayı kaliteli bir baskı almanızı engeller. Bu da hali ile işinize kötü yansıyacaktır. Çoğu zaman dolum yapılan tonerlerde kağıtların sağı solu yamuk yumuk kararmalar ile gözükür.

İstanbul’da toner dolumu yapan bir çok firma profesyonel firma mevcut. Bunların yanı sıra irili ufaklı bir çok firma da mevcuttur. Bura da asıl önemli olan da budur zaten. Hangi firma profesyonel olarak toner dolumu yapmaktadır.

Kartuş dolumu yazıcınızın içerisindeki kartuşun mürekkeple doldurulmasıdır. Bu işlem birkaç yolla yapılmaktadır. En sağlıklısı dolum makineleri ile yapılandır. Zira o zaman dışarıya mürekkep akıtmaz ve daha iyi çıktı alırsınız. Ayrıca kartuşlar sürekli kullanılmadıkların da içerisindeki mürekkep olduğundan kartuş ağzı donabilir. Bu yazı yazarken yazmaya sebep olabilir. Aslında toner dolumu da kartuş dolumu gibi profesyonellik isteyen bir iştir. Kullanılan malzemeler yapılan işlemler çok önemlidir. Zira toner dolumların da kaliteli bir firma yaptı ise orijinal toner kadar etkilidir. Yani toner dolumu kaliteli ise o toner yıllarca gidecektir.

Elbette ki bilmediğimiz firmaların hakkında yorum yapmak istemiyoruz. Ancak bildiğimiz bir şey var ki bu işi hakkı ile yapan çok fazla firma mevcut değil. Bu yazımızda bu konuyu ele alacağız. Toner dolumunu kısaca anlatacağım. Toner dolumunda dikkat edilmesi gerekenler.

Bunun sebebi temiz bir dolum yapılmamış olmasıdır. En önemli etkenlerden birisi temizliktir. Kesinlikle toner dolumun da temizliğe dikkat edilmelidir. Temiz bir bez ile toner dolumu sırasında söktüğünüz bütün parçaları temizlemeniz gerekir. Bunun yanı sıra toner tozlarını hava ile de temizlemeniz gerekir. Yani toner dolumu sırasında temizlik çok önemlidir.

Öncelikle firma ne kadar profesyonel bu konuda ona iyi bakmak lazım. Eğer bildiğiniz bir firma ise mümkünse dolum yapılan yere gidip görmenizi önemle öneririz. Yani eğer imkanınız varsa eğer firma izin veriyorsa toner dolumu sırasında bu işlemi yapan kişiyi izlemenizi tavsiye ederiz.

Tabi ki bazen malzeme yeterli değildir. Bunun yanı sıra bu işi bilen personellere de ihtiyaç vardır. Sizde bu gibi durumlarda tecrübeli bir firma arıyorsanız kesinlikle delta toneri tercih etmelisiniz. Size en pratik çözümleri sunan ve verdiği hizmetin arkasında duran toner dolum firması olmanın vermiş olduğu hazzı yaşamaktayız. Çünkü işimiz toner dolumu ve bu işin hakkını vermek için çalışmaktayız.

Daha fazla baskı alırsınız. Daha kaliteli yani matbaa kalitesinde baskı almanız mümkün. Bunu yanı sıra daha az maliyetlidir. Zira ortalama toner dolumların da en az bin veya bin beş yüz sayfa gider. Oysa kartuşlarda ortalama yüz  veya yüz elli sayfadır.Delta toner ile farkı yaşayın.

Her ne kadar size yakınmış gibi gözüken toner dolum firmaları aslında bu işin ne kadar hakkında gelmektedirler. Ayrıca delta toner sizlere ücretsiz kurye hizmeti sunmaktadır. Kısaca siz herhangi bir işlem yapmanız gerek yok ayağınıza kadar hizmet getirmektedir. Siz değerli müşterileri için her türlü fedakarlığı yapmaktadır. Orijinal renk kalitesinde renkli toner dolum hizmeti vermekteyiz.

Peki nasıl olmalı toner dolumu. Bir kere gerekli ekipmanlar olmalı o firmada. İşi bilen profesyonel personel olmalı. Kullandığı toner dolum malzemeleri özellikle toner tozu kaliteli olmalı. Toner dolumun da kullanılan toner tozu ayrıca her marka ve modele göre farklı gramajlarda kullanılmaktadır.

Toner dolumun da en önemli bölüm toneri dolduracak olan kişinin bu işi ne kadar iyi bildiğidir.Toner dolumu piyasada halen kartuş dolumu olarak ta bilinebilir. Buna rağmen toner dolumunda en önemli bölüm kaliteli bir dolum yapmaktır. Bu sayede toner dolumun da oldukça başarı elde edilmektedir.

Bu durumda elle doldurulan kartuşlar daha çabuk donmaktadır. Çünkü kartuş yolları çok iyi açılmamıştır. Oysa dolum makinesi ile dolum yapılırsa kartuş dolumu daha sağlıklı yapılmış olur. Peki kartuş dolumun da başka dikkat edilmesi gerekenler nelerdir.

Siz tonerleri dert etmeyin biz delta toner olarak toner dolumu için gerekli her türlü altyapıyı hazırlamış durumdayız. Sizlere en iyi hizmeti vermek için çabalamaktayız. Oysa piyasada o kadar çok toner dolum firması var ki. Ancak bunların bir çoğu sizlere gerekli hizmeti verememektedirler. Yani siz toner dolumun da ne kadar emin olabilirsiniz ki. İşte delta toner bu aşamada her türlü imkanı sunmaktadır. Bunun en güzel yanı ise sizlere en iyi hizmeti sunmanın vermiş olduğu hazzı yaşamış olmasıdır.

Daha pratik çözümler için delta toner bu işte bir numaradır. Siz hiçbir şeyi sorun etmeyin bırakın delta toner yazılarınızla konuşsun.  Öncelikle kaliteli mürekkep kullanıldığına dikkat etmek gereklidir. Kartuş dolumu her ne kadar kolaylıkla yapılacak bir işlem gibi gözükse de aslında profesyonellik isteyen bir iştir. Önemli olan kartuşu hakkıyla doldurmaktır. Bunun yanı sıra toner tozlarında markalar da çok önemlidir. Mesela hp nin toner tozunu samsung da kullanmak doğru değildir. Bu durumda toner yine çalışacaktır ama baskı kalitesi ve sayısı değişebilir. Yani uygun toner tozu ve uygun miktarda olmak zorunda. Toner dolumu hassas bir iştir.

Kaynak: http://www.deltatoner.com/toner-dolumu

Bu yazı Kartuş Dolumu, Muadil Toner, Samsung Toner Dolumu, Toner Dolumu kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir