Toner Doldurmak İçin Ne Bilmek Gerekiyor

Toner Doldurmak İçin Ne Bilmek Gerekiyor
Aslında ilk bakışta oldukça kolay bir işmiş gibi gözüküyor. Tabi ki kolay bir işlem ancak gerekli malzemen ve tecrüben varsa.  Kaldı ki kullanıcılar toner dolumunu ilk buldukları yere yaptırmayı yada en ucuz fiyat vereni tercih etmeleri le büyük bir hata yapmaktalar. Oysa toner doldurmak için bir takım bilgi tecrübe ve malzemeye ihtiyaç vardır. Ver her bir toner markasında farklı şekillerde dolum yapılmaktadır. Size en kolay olan bazen en iyi olan değildir.

Bu şekilde çalışma mantığı ile siz hiç yerinizden kalkmamış toner dolumu için hiç zaman harcamamış olursunuz. Zira zaman en büyük kayıptır. İşin güzel kısmı ise delta toner yaptığı toner dolumlarına garanti vermektedir.

Önemli olan toner dolumundaki sanat işidir. Evet toner dolumu da nihayetinde bir profesyonellik isteyen bir iştir. Yani toner dolumu da bir sanattır. Her ne kadar biz toner dolumu yapıyoruz deseniz de emin olmak için çevremizdeki toner dolumculara bakmak lazım. Delta toner olarak sadece işimiz tonerdolumu olduğunu hatırlatmak isteriz.

Lazer yazıcılar yeni nesil yazıcılardır. Bunların en güzel yanı ise hem hızlı hem de kaliteli çıktı veriyor olmalarıdır. Etrafımıza baktığımızda aslında daha çok lazer yazıcılar daha gündemde olduğunu görmekteyiz. Bunun güzel yanları var her şeyden önce toner dolumu sayesinde çıktınızı ucuza mal edebilirsiniz.

Aslında toner dolumun da süreç iki türlü işliyor bir tanesi siz toner dolumu yapan firmaya kadar gider sıra bekler veya daha sonra tekrar uğrarsınız ki bu süreç boyunca siz her aşamasında ilgilenirsiniz.

Evvela siyah mı yoksa renkli mi çıktı alınacağı önemlidir. Renkli Lazer Yazıcıların fiyatları yüksektir. Yine Renkli Tonerlerin fiyatları siyah tonerlere göre daha yüksektir. Sonra dakikada aldığınız baskı sayısı önemlidir. Baskı yoğunluğuna uygun yazıcı tercih edilmelidir.

Size toner dolumu konusunda sürekli destek vermekteyiz. Lazer yazıların en büyük avantajı malum toner dolumudurToner dolumunda yaptığımız kampanyalarla şaşıracaksınız. İş yerimize gelerek tesisimizi görebilirsiniz.

Ama burada asıl önemli olan kısım kaliteli sağlıklı toner dolumunu yaptırabilmektir. Her önümüze gelen toner dolum yeri size kaliteli toner dolumu hizmeti veriyor mu buna bakmak lazım.

Ofis  ve evlerimizde kullandığımız yazıcılar hayatımızın vazgeçilmezi ve olmazsa olmazlarıdırlar. Acaba doğru makineyi doğru yerde mi kullanıyoruz? Gelin beraber bu konuyu inceleyelim. Çünkü önemli bir konudur. Çoğu zaman yazıcılardan dolayı işimiz yarım kalabilir. Artık çıktı almak bir çok iş sektörü için çok önemli bir unsurdur.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar oldukça yavaştırlar. Dakikada alınan baskı sayısı Lazer Yazıcılara göre çok düşüktür. Lazer yazıcı çok daha hızlı baskı almamıza olanak sağlar. Zaman içinde lazer yazıcı çok daha avantajlıdır. Kartuş dolumunu delta toneryaparsa elbette sorun yaşamazsınız.

Öyle her önüne gelen toner dolumu yapıyoruz diyerek size gelse de aslında bir çok firma toner dolumunu ek iş olarak yapmaktadır. Bunu anlamak çok da zor değil. Örnek verecek olursak toner dolumu yaptırdığınız firmaya ne kadar toner tozu koyuyorsunuz diye sorsanız muhtemelen genel bir rakam verirler size.

Diğeri ise sadece delta toneri telefonla arayarak ayağınıza kadar gelen toner dolum hizmetinin tadını çıkartırsınız. Üstelik garantili toner dolum hizmeti ve diğer kampanyaları ile size her türlü imkanı sunmaktadır.

Piyasada her türlü ortamda ve malzemede toner dolumu yapılmaktadır. Oysa delta toner sadece toner dolumu işini yapmaktadır. İşimizi severek yapıyor ve profesyonelce yapılmaktadır.

Normal şartlarda toner dolum hizmeti ortalama 30dk sürmektedir.  Tabi bunlara marka ve modellerde fark ettirmektedir. Toner dolumunu eğer uygun malzeme ve kalifiye bir personel ile yapıyorsanız bu süreç daha da hızlanacaktır.

Oysa delta tonerde hemen listeye bakarak size bilgi verirler çünkü her bir toner marka ve modeline göre toner tozuna gerek vardır. Öyle kafanıza göre toner tozu koyamazsınız.

Yani siz neden silik çıktı yada neden çizgiler var dediğinizde size yardımcı olmaktadırlar. Söz konusu toner dolumun da kaliteyi kesinlikle elden bırakmamaktadırlar. Her zaman kaliteli ve hızlı toner dolum hizmeti bizde.

Sanki sıfır toner almışsınız gibi toner dolum hizmetleri bizde. Ayda beş toner dolum sözü verin size yazıcı hediye edelim. Her zaman en iyi hizmet bizde. Toner dolumunda en hızlı çözümler bizde.

Tonerlerinizi dert etmeyin siz işinize bakın. Bizim işimiz sadece toner dolumudur. Size en yakın toner dolum merkezi biziz. En sorunlu ve zor tonerler için bizi tercih edebilirsiniz.  Sınırlarınızı toner dolumunda zorlayın ve delta toneri seçin. Diğer bir çok firma gibi ikinci işimiz toner dolumu değil asıl işimiz toner dolumudur.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar oldukça yavaştırlar. Dakikada alınan baskı sayısı Lazer Yazıcılara göre çok düşüktür.

İşinizi toner dolumu ile riske atmayın delta toneri tercih edin.  Yılların bilgi birikimi ile yanınızdayız. Bize web sitemiz üzerinde de ulaşabilirsiniz. Sizi de bir çay içmeye bekleriz. Toner dolumunda en ince detayına kadar düşünülmüş hizmet.

Toner dolumun da süre kısmından kısaca bahsettikten sonra nasıl işlediğini de anlatalım. Genel olarak lazer yazıcınızdan toneri sökersiniz ve boş toneri toner dolumu yaptıracağınız firmaya götürürsünüz. Oysa delta tonerde bu şekilde yürümez. Siz bir telefon açarsınız ücretsiz kurye ile boş toneri adresinizden alarak toner dolum işlemlerinden sonra ayağınıza kadar getirip size test edilmiş bir toner teslim edilir.

Toner dolumu bilinenin aksine profesyonellik isteyen hassas bir iştir. Toner doldurmak için saatlerinizi harcamayın. Kaliteli toner dolumu ile neredeyse sıfır toner kadar çıktı alırsınız. Sizde delta toneri seçerek karlı çıkabilirsiniz. Delta toner gerekli alt yapı için hiç bir masraftan kaçınmamıştır.  Toner dolumunda kampanya.  Toner dolumu adına ne gerekiyorsa bizde.

Özet olarak bütün parametreler dikkate alındığında Delta Toner olarak tüketiciye ev ve ofislerinde LaserJet Yazıcıları kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü birim baskı maliyeti daha düşük olan LaserJet Yazıcılar daha hızlı ve daha fazla baskı vermektedirler. LazerJet Yazıcılar dakikada 25-50 sayfa üzerinde baskı  kapasitesine sahiptirler. LazerJet Yazıcılar bir Dolu Toner ile 1500-2000 sayfa üzerinde çıktı vermektedirler.

Delta Toner Sarf Malzemeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi olarak toner dolumhizmeti vermekteyiz. Uluslararası standartlara uygun üretim bandımızda tonerlerinizi yenileyerek dolduruyoruz.

Son zamanlarda mürekkep püskürtmeli (Inkjet) makinelere yeni bir sistem takılarak farklı çözümler üretilmektedir. Bu yazıcıların  küçük  olan kartuşları daha büyük bir kartuş ve mürekkep ile çözmek isteyen bazı firmalar Doldurulabilir  Kartuş, Diğer ismi ile bir ürünü çıkarmışlardır.

Delta toner de olduğu gibi.  Yani çoğu zaman götürdüğümüz toneri bugün olmaz ancak yarına yetişir denmesi kesinlikle o işin o kadar süreceği anlamına gelmez. Bilakis o kurumun o işte ne kadar sorunlu olduğu anlamına gelir. Elbette ki istisnalar olacaktır. Ama genel anlamda toner dolumu otuz dakika içinde bitmesi gerekir.

Firmada toner dolumu için size saat yada gün verir gider alırsınız. Tekrar götürür lazer yazıcınıza toneri takarak denersiniz. Çoğu zaman sorunlar olabilmektedir. Özellikle kaliteli olmayan çıktılar konusunda. Siz toner dolumun dan sonra firmayı ararsınız ben taktım toneri ama silik çıktı alıyor yada çizgiler oluştu gibi. Firmanın cevabı bellidir. Artık toneriniz ölmüş siz yeni toner almanız gerekiyor gibidir.

Buna karşın toner dolumuna müsait lazer yazıcılar çok daha ucuza mal olmaktadırlar. Toner dolumu olmazsa idi eğer lazer yazıcılar böyle uygun fiyata mal edilemeyecekti. Ayrıca kartuş dolumu sizi nereye kadar götürür. Kartuş dolumları delta tonere yaptırdığınız sürece sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

LaserJet Yazıcıların toner dolumu yapılabilir mi?

Evet. Hemen hemen tüm Lazer Tonerlerin dolumu yapılabilmektedir. LaserJet Tonerlerin dolum maliyetleri ortalama 25TL-40TL civarındadır. Fiyatlar Yazıcı Modeline göre değişim göstermektedir.

Yazıcılar Mürekkep Püskürtmeli ve Laser Yazıcılar olarak ikiye ayrılmaktadır. Ancak aralarındaki fark bu kadar basit değildir. Her açıdan lazer yazıcı çok daha avantajlıdır.

Dolumu tarafımızca yapılan tonerler orijinal baskı kapasitesiyle aynı çıktı vermektedir. Baskı kalitesi orijinal tonere göre %90 üzerinde performans vermektedir. Yani esasında ortalama 1/5 oranında fiyat avantajıyla yeni bir toner almış oluyorsunuz. Üstelik ücretsiz kurye servisimizle tonerinizi evinize, ofisinize kadar getiriyoruz.

Size en iyi hizmeti en kısa sürede sunma garantisi delta toner de. Gerekli altyapı ve kaliteli personel ile size hizmet etmektedir. Size bir telefon kadar yakın kaç tane toner dolum firması vardır acaba.

Gelelim sizin ihtiyacınıza eğer toner doldurmak istiyorsanız elbette bir takım bilgi edinmelisiniz. Yani kısaca denebilir ki toner dolumu öyle kolay bir işlem değildir. Sizde eğer toner doldurmayı öğrenmek istiyorsanız kesinlikle bu işin eğitimini almanız gerekmektedir. Yada hiç uğraşmadan delta tonere gelmeniz yeterlidir. Çünkü delta toner aracılığı ile hiç uğraşmadan toner dolum hizmeti verebilirsiniz.

Püskürtmeli Makinelere dışarıdan tank sistemi ile bağlanan mürekkepler bu işi bir nebze olsun hafifletmiş gibi gözükmektedir. Bazı yazıcılarda  kullanılabilen bu sistem bir çok makinede ilerleyen zaman diliminde Yazıcı Başlık (Kafalarında) arızaya sebep olmaktadır.

Mürekkep  Püskürtmeli Inkjet Yazıcıların iyileri de yok değildir fakat bu tür yazıcıların fiyatları Lazer Yazıcılara yakındır. Lazer yazıcıların en uygun kısmı her zaman çok daha uygun fiyata bize ulaşmaktadırlar. Toner dolumu kartuş dolumuna göre çok daha avantajlıdır. Toner dolumunda her seferinde size kartuşa göre çok daha fazla ekonomi yapar. Öyle ki toner dolumundan sonra kaliteli bir firma ile çalışıyorsanız toner mevzusunu unutabilirsiniz.

Bu arızayı tamir etme ve yenileme işlemi de bir yazıcı fiyatına  eşdeğerdir. Lazer yazıcılar yani toner dolumu yapılabilen yazıcılar daha ucuza bile gelmektedirler. Toner dolumunu da kaliteli bir firmaya yani delta tonere kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Delta toner bu işi hakkı ile yapmaktadır.

 

Peki Nasıl Çalışır bu sistem ?

Püskürtmeli Makinelere dışarıdan tank sistemi ile bağlanan mürekkepler bu işi bir nebze olsun hafifletmiş gibi gözükmektedir. Bazı yazıcılarda  kullanılabilen bu sistem bir çok makinede ilerleyen zaman diliminde Yazıcı Başlık (Kafalarında) arızaya sebep olmaktadır. Bu arızayı tamir etme ve yenileme işlemi de bir yazıcı fiyatına  eşdeğerdir.

Peki toner doldurmanın genel olarak gereksinimleri nedir gelin beraber inceleyelim.

  • Dolduracağınız toner marka ve modeline uygun toner tozunu temin etmeniz gerekli,
  • Unutmamak gerek ki her marka ve modelin farklı doldurma metodları vardır. Yani ben toner dolumunu biliyorum demeniz yeterli olmayacaktır.
  • Tabi toner dolumu yaparken en önemli unsur elbette ki toner dolum makinenizin olmasıdır. Çünkü bir çok toner dolum firması yada kişi toner dolumunu bir tornavida ile yapmaktadır. Oysa bu durum kesinlikle yanlış bir işlemdir.
  • Toner dolumuna çalışmaları yapmak için önce uygun malzemeniz olması gerekmektedir. Çünkü gerekli malzemeniz yoksa ister istemez toner dolumunu hakkı ile yapamazsınız.
  • Uygun personel olması şart, yani toner dolumunu bilen bir personel yoksa hali ile bu işi yapamazsınız. Ayrıca personelin tecrübesi de önemlidir. Sadece bilgi ve yeterli malzeme olması yeterli değildir.

Mürekkep  Püskürtmeli Inkjet Yazıcıların kartuşlarına dolum yapılabilir mi? Yapılırsa ne kadar sağlıklı olur?

Araştırmalara göre çoğu tüketici ihtiyacına dönük yanlış yazıcı almaktadır. Yazıcı almak için için elektronik markete giden tüketici nasıl kullanabileceğini araştırmadan ihtiyacına uygun olmayan yazıcılar almakta ve neticede birkaç ay sonra sorunlarla yüzleşmektedirler. Bu aslında olağan bir durumdur. Oysa toner dolumu ile bu sorunu pek yaşamazsınız. Lazer yazıcılar normal yazıcılara göre çok daha ekonomiktir.

Mürekkep  Püskürtmeli Inkjet Yazıcılar genelde bir kartuş parasına satılmaktadırlar. Tüketici uygun fiyat cazibesine kapılarak evine işyerine bu yazıcıları almaktadır. Yazıcı ile birlikte gelen kartuşlar demodur yani içerisinde az mürekkep vardır ve hızla tükenir. Kısa bir süre sonra kartuş bitince yenilemek üzere markete giden tüketici acı hakikatle yüzleşmektedir.

Günümüzde Lazer Yazıcıların fiyatları makul seviyelere gelmiştir. Markalar zaman zaman kampanyalar yaparak özellikle Samsung, Canon tüketiciye uygun fiyatlı çözümler sunmaktadırlar.  Lazer yazıcılar asla gözümüzü korkutmasınlar. Bilakis püskürtmeli yazıcılara göre daha az maliyet daha hızlı zaman ve daha az sorundur. Unutmamak gerek ki toner dolumu baskı durumları için önemli bir konudur.   Toner doldurma konusunda kendini kanıtlamış firma delta toner.

Günümüzde Lazer Yazıcıların fiyatları makul seviyelere gelmiştir. Markalar zaman zaman kampanyalar yaparak özellikle Samsung, Canon tüketiciye uygun fiyatlı çözümler sunmaktadırlar.

Lazer Yazıcı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Evet.  Bir çok Mürekkep Püskürtmeli Yazıcıların Kartuş Dolumu yapılabilmektedir. Fakat kartuşlar teknolojisi gereği dolumlar da sürekli hata vermektedir. Ayrıca çok hızlı tükenen bu kartuşlar hiç beklenmedik anda işlerinizin yarım kalmasına sebep olmaktadırlar.  Ayrıca mürekkepli kartuşlar belli bir süre kullanılmadıkların da kurur ve özelliğini kaybederler. Oysa tonerli lazer yazıcılarda bu şekilde bir sorun yaşamazsınız.

İşte bu kadar hassas bir konu için siz sıradan bir toner  dolum firmasını mı yoksa delta tonerimi tercih edersiniz. Kesinlikle toner dolumunu hakkı ile yapan delta toneri tercih ederiz. Çünkü size yıllarca eşlik edecek tonerleri ancak delta toner sunabilir. Renklerin doğallığını bizimle yaşayın. Her şeyden önce biz işimizi severek yapıyoruz.

Peki nerede hangi yazıcı kullanılmalıdır? Hiç düşündük mü! Kesinlikle konuyu iyice araştırmamız gereken bir durumdur. Toner dolumu ve kartuş dolumu hatta muadil toner durumlarını görelim. Toner doldurmak delta toner ile artık çok kolay bir işlemdir. Toner doldurmak aslında hassas bir konudur. Kaliteli bir toner dolumu ile sıfır toner arasında hiç bir fark yoktur.

Çünkü kartuş fiyatı yazı fiyatıyla aynıdır. Evet sanki yazıcı alıyormuş gibi kartuşa para ödemektedir. Yapılan araştırmalara göre varılan sonuç,  uygun fiyat nedeniyle eve, ofisine alınan Mürekkep Püskürtmeli (Inkjet) Yazıcılar kartuş fiyatları nedeniyle neticede tüketiciye daha pahalı yansımaktadır.

Yazıcı nerede biz oradayız…

İrtibat: 0212 358 2 358 pbx, email: info@deltatoner.com

Bu yazı Genel, Kartuş Dolumu, Muadil Toner, Samsung Toner Dolumu, Toner Dolumu kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir