Muadil Toner mi? Toner Dolumu mu?

Muadil Toner mi? Toner Dolumu mu?

Muadil toner;

Lazer yazıcı için kullanılan tonerin genel olarak daha uygun yani yazıcı markasının değil farklı marka adında üretilen tonerlere muadil toner denir. Bazen de orijinal tonerin bitmesi sonrası tekrar doldurularak temizlenerek sizlere sunulması da muadil toner denebilir. Aslında her ikisinde de toner tekrar doldurulmuş olma ihtimali yüksek. Peki hangisi daha mantıklı. Orijinal toneri tekrar doldurmak mı. Yoksa sıfır ama orijinal olmayan toner mi daha avantajlı.

Ülkemize ne kazandırsak bize kardır aslında. Örnek verecek olursak bir alman böyle bir durumda kesinlikle ülkesi için elinden geleni yapacaktır. Yani o insanlar ülkelerini bu kadar seviyor da biz neden sevmiyoruz. Ülkemizi sevmek ülkemiz için ne yaptığımızla alakalıdır bence.

Herkes bizim gibi duyarlı olsa ne olur toner dolumu sadece bir kalem bunun yanı sıra bir çok etken söz konusudur. Ülke ekonomimiz için neler yaparız diye düşünmek lazım. Zira bu ülke hepimizin çocuklarımızın.

İlk bakışta elbette ki önemsiz bir şeymiş gibi gözükmekte. Ancak derinlemesine düşündüğümüzde ve araştırdığımızda aslında toner dolumunun ülke ekonomimize çok ciddi katkıları olduğunu göreceksiniz.

Biz her ne kadar toner dolumunu konu almış olsak bile genel olarak Türk malını tercih etmek hepimizin görevidir. Toner dolumu neden burada önemli biraz da ona değinelim. Ne yazık ki ülkemizde bir lazer yazıcı yani yazıcı markası yok. Bu durumda tonerler yurtdışında gelmektedir.

Her seferinde sıfır toner almak sizi maddi açıdan yorar. Yani çıktı almanız sizin için çok ciddi maliyetlere gelir. Bu da yaptığınız işe yansız. Yani size ciddi bir maddi külfet oluşturur. Örnek verecek olursak ortalama toner dolumu ile beşte bir muadil toner ile üçte bir maliyet söz konusudur.

Toner dolumu olmasa idi her seferinde toneri sıfır almamız gerekecekti ve bu da yurt dışına para çıkması demektir. Ortada bir mecburiyet varsa buna diyecek bir şey yok. O zaman mecburen bunu almamız gerekmektedir.

Aslında tek bir toner dolumu olarak düşünürsek tabi ki çok ciddi bir durum söz konusu değildir. Ancak genelleme yaparsak her gün binlerce tonerin dolum yapıldığını düşünürsek bu da ortaya muazzam bir bedel çıkartmaktadır. Yani kısaca toner dolumu ülke ekonomimize çok ciddi getirileri söz konusudur.

Herkes bizim kadar duyarlı olsa o zaman ülkemiz daha da çok kazanacaktır.  Yazımızı gören mesele sanki memleket melesi gibi gözükebilir ama her konu aslında bir memleket meselesidir. Tabi bu yazdıklarım çoğu kişi şaka gibi olsa da aslında ciddiye almamız gereken konulardır. Çevremize ne kadar faydamız var ise o kadar güzel bir insan oluruz.

Bu da toner dolumunu buraya yani ülkemize kazandırmanın anlamını bize göstermektedir. Zira toner dolumu bizim yapabileceğimiz bir şey yani delta tonerin çok iyi bildiği bir iştir. Yani delta toner size sıfır toner kalitesinde toner dolumu hizmeti vermektedir. Bu durumda toner dolumu için verdiğimiz para ülkemizde kalmış olacaktır.

Bir mecburiyet yoksa alternatif var ise ve alternatif daha kolay ve ucuzsa neden olmasın. Yani daha az ödeme aynı hizmet ise kesinlikle az olan tercih edilmeli yani toner dolumu tercih edilmelidir. Her açıdan çok daha avantajlıdır. Sadece ekonomik boyutunu düşünmemek lazım.

Toner dolumu eskide zor bir işlemdi sebebi ise bu işi yapacak kaliteli personel bulmak çok zordu. Oysa şimdi öylemi , kesinlikle değil. Çoğu yere bir telefonla toneriniz doldurulmakta ve çok kaliteli dolum yapılmaktadır.Garantili toner dolumu hizmeti ile size yıllarca eşlik edecek tonerler vermektedir. Toner dolum kalitesini görünce şaşıracaksınız. Sanki her seferinde sıfır toner kalitesinde hizmet alıyormuşsunuz gibi olacaktır. Toner dolumubize göre bir sanattır. Çünkü biz işimizi severek yapıyoruz. Kartuş dolumu için bile biz en ince ayrıntıya dikkat ediyoruz.

Şimdi diyeceksiniz toner dolumunun doğaya ne gibi faydası var. Aslında çok faydası var siz her seferinde toneri sıfır alırsanız eski toneri de çöpe atarsanız toner doğrudan doğaya karışacaktır. Unutmamak gerek ki tonerin de ham maddesi genel olarak petrol olduğudur. Yani boş toneri çöpe attığımızda çözünmesi yıllar sürecektir. Elbette ki bu durum doğaya zarar vermektir.

Şöyle bir düşünelim eğer her gün binlerce toner dolum yapılmayıp da eğer dışarıdan satın alınsa idi bu durumda toner satın almak için ne kadar para ödediğimizi söyleyebiliriz. Öyle ki her bir tonerin en az yüz dolar olduğunu da düşünürsek bu rakam muazzam meblağlar çıkartmaktadır.

Sıfır tonerin toner dolumuna göre çevremize verdiği zarar da cabasıdır. Zira her satın aldığınız toner ham maddesi gereği çevreye zarardır. Ayrıca her çöpe atılan boş toner çevreye zarardır. Çevremize ve geleceğimize zarar vermemek gerekir. Zira çevremiz hepimiz için önemlidir. Toner dolumu çevreye katkı konusunda önemli bir etkendir.

Toner dolumundan daha önemli konular elbette ki vardır. Toner dolumu gibi diğer konular açısında ne yapabilsek o kardır.  Muadil toner de en az toner dolumu kadar önemli bir konudur. Toner dolumu denince akla ilk gelen delta toner olmalı.

Yani sıfır toner örnek 100TL ise toner dolumu 20TL muadil toner ise 40TL gibi bir rakam olacaktır. Hatta sıfır toner ile toner dolumu arasındaki meblağ beşte birden daha fazladır.  Yani her seferinde en az altı yedi kat daha fazla para verirsiniz.

Gelelim işin ülke ekonomisine etkisi. Evet toner dolumu deyip geçmemek gerek her bir toner ortalama 100$ dan daha fazla olduğunu düşünürsek siz her bir toner aldığınız da ülke ekonomisine o kadar çıktı vermiş olursunuz.

Gerçekten profesyonel bir kadro ile çalışan firma gerektiğinde ayağınıza hizmet getirmektedir. Kalitesini görünce çok şaşıracaksınnız.  Renklerin doğallığını tekrar tekrar yaşayın. Toner dolumunda kaliteyi sürekli tutmak bizim işimiz. Her zaman birinci kalite toner dolumu için delta toner.  Toner dolumu, kartuş dolumu ve muadil toner bizim işimiz.

Firma bir kere her tonere uygun yazıcı modelini bulundurmak zorunda. Bunun yanı sıra dolum için gelen toneri iyi temizlemek zorundadır.  Bu bile önemli bir ayrıntıdır. Her işte olduğu gibi kalite ayrıntılarda gizlidir. Önemli olan toner doldurmak değil önemli olan sıfır toner kalitesin de toner doldurmak olmalı.

Siz her bir toner alırken kazandığınız paralar yurt dışına gidecektir. Elbette ki gerekli ise satın alacaksınız ama alternatifi varken neden daha fazla ödeyesiniz. En mantıklı çözümü bulmak herkes için en iyisi olacaktır. Toner dolumu gibi ufak bir meselede bile durup düşünmekte fayda var. Yani kendimize çevremize ve geleceğimize ne faydamız olsa kardır.

Konuyu kısmen artı ve eksileri ile inceleyelim. Öncelikle sıfır olmasını inceleyelim. Bu tarz muadil tonerin artısı adında da anlaşıldığı gibi sıfır olması. Daha önce hiç kullanılmamış muadil toner olmasıdır. Evet ilk bakışta bu daha avantajlı gözükmektedir. Tabi burada asıl sorun şudur muadil tonerin kalitesidir. Yani ne tür bir kalitede üretildi ve ne kadar sağlıklıdır. Eğer kaliteli bir üretim ise her zaman bu tarz muadil tonerler daha avantajlıdır.

Ve size hiçbir artısı olmayacaktır bu durumun. Yeter ki toner iş yaptığınız firma delta toner gibi kaliteli toner dolumu yapsın. Toner dolumuna farklı bir bakış açısı sunan delta toner. Çünkü her firma kaliteli toner dolumu yapamamaktadır.  Hatta artık önüne gelen herkes toner dolumu yapmaktadır. Öyle ki internet cafeler, kitapçılar, bilgisayarcılar gibi. Yani herkes bu işi yaparsa ve amatörce yaparsa hali ile bu iş için iyi olmaz.

Aslında ilk bakışta çok farklı iki dal gibi gözükseler de aslında her ikisi de aynı işleme tabi tutuluyor. Yani aslında her ikisi de toner dolumu demektir. Aralarındaki tek fark toner dolumun da toner sizin muadil toner de ise başka bir toner alıyorsunuz.

Toner dolumunun aslında bilinenin aksine çok daha kolay bir iş olduğu düşünebilir. Ama teknik olarak çok zor bir işlemdir. Yani gerekli altyapınız yoksa gerekli malzemeniz yoksa bu işi o kadar da kolay yapamazsınız.

Kaliteli toner dolumu bir görevdir. Muadil toner için de aynı durum söz konusudur. Muadil toner de çok hassas bir konudur ve aynı özeni her zaman hak etmektedir.

Peki var olan orijinal tonerin tekrar dolum yapılarak muadil toner olmasıdır. Bu tarz muadil tonerlerin artı eksileri nedir. En büyük artısı orijinal olmasıdır elbette ki. Ama bunun yanı sıra kullanılmış olması da dezavantajdır.  Bunun yanı sıra kaliteli bir toner dolumu olmuş olması da şart elbette ki. Her daim bunu sağlamak oldukça zordur.

Ver iki toner de genel olarak toner dolumu işleminde geçiyor. Sonuçta sıfır toner almaktansa bu iki yoldan birini seçmek için çok daha avantajlı olacaktır. Peki sıfır toner almanın ne gibi sakıncaları var. Her şeyden önce sıfır toner almak sizin için ciddi bir maddiyat kaybı.

Toner dolumu için kısaca gerekli bilgi ve teknik altyapıya sahip olmanız gerekmektedir.  Yani ikisi bir bütündür. Toner dolumu her ne kadar basitmiş gibi görünse de profesyonel anlamda çok  zor bir işlemdir.  Her bir tonerin marka ve modeline toner kalitesi ve miktarı konur.

Her seferinde sıfır toner alarak çevreye doğaya zarar verirsiniz. Sıfır toner almak ülke ekonomimize zarar demektir. Kısaca bu konulara ayrı ayır değinelim. Zira her biri başlı başına önemli konulardır.  Toner dolumu insanlarda belki kötü bir izlenim bırakmış olabilir. Zamanında toner dolumundan dolayı sorun yaşayan firmalar olmuştur. Bu şartlarda toner dolumunu kullanıcılar kötü bir durum gibi görebilirler. Ama artık bu şekilde yürümüyor.

Burada anlayacağımız olay şudur. Genel olarak muadil toner normal tonere nispeten daha ekonomiktir. Buna birde kaliteli delta toner gibi bir firma eklenince o zaman herhangi bir sorun olmuyor. Yani her daim kullanacağınız tonerler oluyor. Size yıllarca eşlik edecek tonerler için çalışmaktayız. Delta toner bu  konuda gerçekten çok iyidir. Çünkü her türlü alt yapıyı kurmuş ve her daim profesyonel personel çalıştırmaktadır. Bunlara ek olarak yaptığı kampanya üstelik ücretsiz kurye ile de toner dolumunda devrim yapmıştır.

Toner dolumun en önemli kuralı kaliteli bir toner dolumu firmasında hizmet almaktır. Delta toner bu aşamada size toner dolumun da en kalitesi ve hassas hizmeti sunmaktadır. Delta tonerin en büyük farkı kaliteli ve müşteri memnuniyeti hizmet sunmasıdır.

Profesyonel dolum hizmetleri verilmektedir.  Tabi her bu işi yapan bu şekilde hizmet vermemektedir. Ayrıca son dönemlerde önüne gelen bu işi yapmaya başlamıştır. Bu da işi bilen de bilmeyende bu işi yapacağı anlamına gelmektedir.

Bu bile özel bir durumdur. Çünkü toner dolumu sırasında kullanılan toner tozu kalitesi her bir lazer yazıcı markasında farklılık gösterir. Kaliteli toner tozu da önemli yani öle ucuzuna kaçmak çoğu zaman işinize yaramayacaktır. Toner dolumu sırasında kullanılan diğer teknik malzemeler de önemli.

Bunlara ek olarak toner dolumunu inceleyecek olursak eğer. Tabi ki toner dolumu daha mantıklı. Muadil tonerin toner dolumuna en büyük artısı size ekstra bir tonerin gelmesidir. Eğer toner dolumu kaliteli bir firma işi  bilen birileri yapıyorsa kesinlikle toner dolumu size yıllarca yeterli olacaktır.

Ama bunun da dezavantajları var. Mesela kaliteli bir toner dolumu hizmeti almıyorsunuz ve hali ile toner dolumu sizin için bu şekilde hatırlanmaktadır. Peki delta toner gibi firmalar ne yapıyor. Her seferinde sıfır toner kalitesinde size hizmet veriyor.

Bu yazı Genel, Kartuş Dolumu, Muadil Toner, Samsung Toner Dolumu kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir