Lazer Yazıcılar Neden Tercih Edilmeli

Lazer Yazıcılar Neden Tercih Edilmeli

Hayatımızda artık vazgeçilmez bir yeri olan yazıcılar özellikle ofislerimizin vazgeçilmezidir. Burada önemli olan çoğu zaman işimizi ciddi anlamda etkileyen lazer yazıcıları tartışacağız. Genel olarak profesyonel yazıcıları saymazsak iki türlü yazıcı piyasada birincisi kartuşlu yazıcılardır. Bu yazıcılar genel olarak daha uygun fiyatadır.  Bu da çoğu zaman cazip gelmiştir bize. Ama eğer ayda en az otuz kırk sayfa çıktı alıyorsanız eğer lazer yazıcı size çok daha mantıklı gelecektir. Buna karşın kartuşlu yazıcılar zaman içerisinde eğer kullanmazsanız kartuşları donabilir veya akabilir.

Bu şartlarda kartuş dolumu aklımıza gelebilir ama kartuş dolumu çokta mantıklı bir yöntem değildir. Buna karşın pahalı bir yöntemdir. Sebebi ise ortalama bir kartuşu 5 – 10 TL arasında doldurmaktadırlar. Yani 10TL ile 100 sayfa çıktı alabilirsiniz en fazla. Oysa bunu lazer yazıcı ile kıyaslayalım bir toner dolumu ile ki bu ortalama 25TL dir en az kaliteli bir toner dolumu ise 1500 sayfa çıktı alırsınız. Neredeyse 10 katı bir durum söz konusudur. İşte lazer yazıcıların farklı burada belli olur. Lazer yazıcılar ilk alınırken biraz pahalı gözükebilir ama şunu unutmayın en fazla bir iki dolumdan sonra kendisini amorti eder. Hatta uygun fiyata yani normal kartuşlu yazıcı fiyatına bir çok lazer yazıcı modeli mevcuttur.

Bu bile lazer yazıcıları tercih etmeleri için yeterlidir. Ama dahası var mesela lazer yazıcı daha hızlıdır. Bu çoğu kişi için tercih sebebi olmasa da aslında çoğu zaman işimizi hızlandırır. Buna ek olarak lazer yazıcılar daha kaliteli çıktı verir. Kısaca lazer yazıcılar toner dolumu olduğu sürece bize çok ciddi anlamda fayda sağlamaktadır. Çünkü toner dolumu lazer yazıcı mantığını tamamen değiştirmektedir. Buna ek olarak lazer yazıcılar çok daha uzun ömürlü olurlar. Zira bir çok kişinin ofisinde eski normal yazıcı görmek mümkündür.

Yazıcıların eskisi yada ikinci eli olmaz yada bir piyasası yoktur. Onun için satın aldığınız lazer yazıcının toner dolumuna imkan sağlaması şartına özen gösteriniz. Çünkü toner dolumu olmazsa lazer yazıcının size maliyeti çok da uygun olmayacaktır.

Bu yazı Kartuş Dolumu, Muadil Toner, Toner Dolumu kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir